Dotychczas postarałem się przybliżyć Ci pokrótce drogi Czytelniku, czym są programy MLM i dlaczego mogą być one atrakcyjne dla producentów dóbr i usług. W tym tekście postaram się wyjaśnić, co takie programy mają do zaoferowania ich uczestnikom.

Świadomie nie piszę tutaj o konsumentach wspomnianych dóbr, ponieważ jak napomknąłem w poprzedniej części dobrze skonstruowany program MLM przyczynia się do utworzenia zupełnie nowej grupy na rynku zwanej prosumentami. Już to słowo jest poniekąd odpowiedzią na pytanie z tytułu…

Co daje MLM?

Przede wszystkim program MLM daje nabywcy możliwość współudziału w sukcesie produktu, ponieważ dzieli się z nim częścią zysku ze sprzedaży produktów. Dzięki naliczaniu prowizji za produkty kupione przez osoby polecone aktywny udział w sieci MLM może stać się źródłem niemałego dodatkowego dochodu w domowym budżecie. Jednak aktywny udział w sieci oraz promocja nie jest jedynym sposobem, w jaki można korzystać na MLM.

W tym tekście skupię się na korzyściach płynących z wyboru dobrego programu, do którego dołączamy. To, jak znaleźć taki program postaram się omówić w następnej – ostatniej części.

MLM szansą na rozwój

Dołączając do programu MLM nastawionego na długowalowe istnienie trafiamy do grupy pasjonatów. Osób, którym zależy na budowaniu długofalowych relacji opartych na zaufaniu i obopólnej korzyści. Oznacza to, że zawsze możemy liczyć na wsparcie i dobre słowo – zarówno w kwestii wyboru właściwych produktów dla siebie jak i po prostu dobre słowo w chwilach zwątpienia.

Funkcjonowanie w takim środowisku daje po prostu tzw. „powera” na co dzień. Wszystkim członkom zależy na rozwoju. Mamy więc dostęp nie tylko do samych produktów w atrakcyjnych cenach ale też do ogromnej bazy szkoleń o tym, jak budować własną sieć oraz jak samemu się rozwijać w niemal dowolnych obszarach.

MLM to nie dla mnie…

Sam miałem opory przed zaangażowaniem się, ponieważ nie miałem doświadczenia w reklamie i sprzedaży a co ważniejsze: nie widziałem się w tej branży. Ale z czasem odkryłem, że wcale nie muszę działać w ten sposób! Kluczowa okazała się przede wszystkim wiara w produkt leżący u podstaw samego systemu czyli po prostu chęć stosowania go na co dzień.

Bo wiele sieci wcale nie zachęca do kupowania produktów czy usług, których nie potrzebujemy. Niezależnie od tego, czy mowa o ubezpieczeniu, kosmetykach czy innych usługach – każdy produkt jest potrzebny jakimś grupom. Chodzi raczej o wybór produktów i zakup ich w innych miejscach.

Spokojne wejście

Jeśli więc nie interesuje Cię aktywne promowanie produktów jakiejś firmy albo masz opory przed mocnym zaangażowaniem się to wystarczy, że sam zaczniesz ich używać i polecisz je swoim znajomym – jeśli wśród tych znajomych trafi się osoba, która zechce aktywniej zaangażować się w promocję to Ty również na tym zyskasz.

Brak doświadczenia też nie jest przeszkodą, ponieważ w ramach całego programu zyskasz – zarówno Ty jak i osoby, które do niego trafią z Twojego polecenia – dostęp do materiałów promocyjnych i szkoleń.

Kto wie? Może z czasem, kiedy złapiesz bakcyla zaczniesz działać aktywniej? Tak było w moim przypadku, kiedy to postanowiłem stworzyć tego bloga.

W praktyce, przy pisaniu tekstów, które czytasz pomogły mi osoby, które poznałem właśnie dzięki MLM – wśród nich były osoby nigdy nie angażujące się poważniej w biznes oferujące spojrzenie „laika” ale też m.in. profesjonalny copywriter, który zwrócił mi uwagę na konkretne braki warsztatowe nad którymi powinienem popracować.

Sam zaoferowałem w zamian wsparcie związane z moim dotychczasowym doświadczeniem w obszarach IT a moja aktywność została dodatkowo doceniona – w pewnym programie do mojej struktury przypisana została osoba, którą tak naprawdę zrekrutował ktoś inny.

No dobra, ale co z tego?

Odbiegłem trochę od najważniejszych korzyści związanych z budową własnej struktury w ramach programu MLM. Abstrahując od górnolotnych potrzeb związanych z rozwojem osobistym oraz poznawaniem nowych, pełnych pasji i energii ludzi, nie możemy zapominać o podstawowej potrzebie każdego z nas: finanse.

Podziel się